logo new4

Nowości

Grupa Agaris jest producentem podłoży ogrodniczych głównie na bazie torfu wysokiego wydobywanego z własnych kopalń w Polsce oraz Rosji i Republikach Nadbałtyckich.

W trosce i z szacunku dla zasobów naturalnych planety, grupa podejmuje szereg działań w celu zmniejszenia wpływu jej działalności na środowisko. Do końca 2020 roku wszystkie torfowiska na terenie UE eksploatowane przez grupę Agaris otrzymały certyfikaty RPP (https://www.responsiblyproducedpeat.org/). Celem RPP jest „gwarancja dostępności torfu
pochodzącego z odpowiedzialnej produkcji prowadzonej z poszanowaniem środowiska”.

W 2020 roku Agaris rozpoczął produkcję włókna drzewnego będącego zamiennikiem torfu. Włókno jest produkowane wyłącznie z czystych odpadów drzewnych, posiadających certyfikat FSC.

Z początkiem 2021 roku Agaris wprowadził na rynek nową linię produktów pod nazwą Sterlux Premium. Nasi Klienci, kupując podłoża Sterlux Premium, mają szansę włączyć się w coraz silniejszy trend oszczędzania zasobów naturalnych.

Podłoża w tej linii niemal w całości powstają z certyfikowanego torfu (RPP) oraz komponentów pochodzących ze źródeł odnawialnych, takich jak kora kompostowana i włókno drzewne. Struktura poszczególnych podłoży jest bardzo zróżnicowana i dostosowana do wymagań roślin. Dodatkami zapewniającymi doskonałe wyniki uprawy są nawozy mineralne, w tym nawozy o długim działaniu. W przypadku roślin, gdzie regularne podlewanie jest szczególnie ważne, do podłoża zostały dodane glina i/ lub hydrożel. Dzięki tak wzbogaconemu składowi zredukowaniu ulega liczba podlewań, co przyczynia się do ograniczenia zużycia wody.

Sterlux Premium to nowoczesne, wysokiej jakości podłoża ogrodnicze, w których udało się połączyć ekologię i skuteczność uprawy. Urozmaicona struktura i bogactwo nawozów zapewniają roślinom optymalne warunki rozwoju. Jednocześnie Sterlux Premium to podłoża wyprodukowane w dbałości o środowisko i zasoby naturalne.

 

Agaris BO 1120 druk

 

Odwiedziny : Dzisiaj: 46 | Tydzień: 547 | Miesiąc: 1684 | Od początku: 314031

znak PROGRAM REGIONALNYbbbUEEFRR L-kolorwarmmaz